jack-hametami

Hametami Jack Russel - stavba tela

Jack Russel

Vitajte na stránke venovanej plemenu JACK RUSSELL TERRIÉR.

Lebka musí byť plochá, stredne široká, postupne sa zužujúca k očiam, prechádzajúca v silný čumák s veľmi silnými sánkami. Nos musí byť čierny. Dobre vyvinuté silné sánky s pevne napojenými pigmentovanými pyskami a s nožnicovým skusom, s pevnými zubami. Uši preklopené, alebo zavesené, silné a veľmi pohyblivé. Oči sú malé a tmavé s bystrým výzorom. Nesmú byť vypuklé. Okraje očných viečok musia byť čierne.

Hametami-hlava-psa

Telo

Krk je pevný a suchý, schopný dobre vyrovnávať postavenie hlavy. Hrudník skorej hlboký ako široký s dostatočnou vzdialenosťou od zeme. Telo je trocha dlhšie, ako jeho výška, merané tak, že dĺžka od kohútiku k nasadeniu chvosta je trocha dlhšia, ako vzdialenosť od kohútiku k zemi. Chrbát je rovný, rebrá klenuté po stranách ploské, takže hrudník sa dá objať rukami – objem je asi 40 až 43 cm . Chrbát musí byť krátky, pevný a svalnatý. Hruď spredu je jasne viditeľná. Laby sú malé, okrúhle, pevné so silnými nášľapovými vankúšikmi. rsty stredné klenuté ani vytočené dnu a ani vybočené. Pohybuje sa priamo, pravidelne, voľne, bystro. V kľude môže chvost visieť.

Hametami-telo-psa

Výška

Ideálna je výška medzi 25 a 30 cm, s váhou v kilogramoch rovnajúcou sa 1 kg na 5 cm výšky v kohútiku! Pes o výške 25 cm má teda vážiť 5 kg a pes o výške 35 cm 6 kg. Pre viac informácií o hametami jack russel prejdi sem Úvod

Srsť a farba

Srsť môže byť hladká, drsná a hrubá. Musí byť odolná pred poveternostnými vplyvmi. Biela by mala prevažovať nad čiernymi, alebo hnedými farbami.

Hametami-srsť-psa