Alžbeta Ševčíková, 1612A, 2017/2018
kssazu Na začiatok sa predstavím. Volám sa Alžbeta, mám 20 rokov a žijem v Kysuckom Novom Meste.

Šport milujem odmalička, no moje prvé pokusy o nejakú voľnočasovú aktivitu sa udiali v umeleckej škole, kde som najprv skúšala chodiť na výtvarnú výchovu a potom na balet, ale ani jedno nebolo to pravé orechové... Až neskôr sa mi naskytla možnosť hrať basketbal – bola to 4. trieda na základnej škole. Na moje nešťastie, teda pre mňa skôr šťastie som hrávala so samými chlapcami, čo mi zostalo doteraz. Pri väčšine športov som obklopená samými mužmi.

V našom meste bol ženský šport na veľmi zlej, resp. žiadnej úrovni. Keď už nebola možnosť hrať basketbal v škole, tak som nemala šancu na žiaden iný ženský šport, tak som opäť raz začala s chalanmi hrávať florbal. Hokejka mi pri prvom dotyku padla do ruky. Postupne sa u nás začal florbal rozširovať a začali hrávať aj dievčatá, tak som chvíľku hrala za Kysucké Nové Mesto, no potom som odišla do Žiliny hrať ženskú extraligu. Bolo to tvrdé a náročné. Žilinské dievčatá boli majsterky Slovenska a o niekoľko florbalových kategórii vyššie ako ja. V Žiline som trénovala asi dva roky, potom sa začala hrať aj liga v mojom meste, tak som sa vrátila. No žiaľ asi po roku prišla dosť ostrá výmena názorov s trénerom a aj keď som mala pravdu, nedokázal to uznať, tak som hodila celú ligu „na klinec“.

Teraz si chodím s chalanmi len tak zahrať. Medzitým som začala hrávať badminton a momentálne hrávam Kysuckú badmintonovú ligu v kategórii mix a singl a chcem sa postupne zlepšovať a posunúť niekam vyššie. Hrávam aj ďalšie športy ako je stolný tenis, futbal, trošku tenis a už dva roky aktívne jazdím na MTB ksszu bicykli. Škoda, že som sa k tomu nedostala skôr, je to dokonalý a nádherný šport a človek ho dokáže robiť aj „sám so sebou“. Žiaľ ako každý šport je finančne náročný plus dosť nebezpečný, jeden zlý pohyb a je po vás...

Pár slov k môjmu vzdelaniu. Absolvovala som Základunú školu Dolinský potok v Kysuckom Novom Meste, kde som sa hlavne vďaka jednému z telocvikárov dostala k basketbalu, potom som navštevovala Obchodnú akadémiu v Kysuckom Novom Meste. Po strednej som chcela ďalej študovať buď trénerstvo alebo nemecký jazyk, no pre štúdium týchto zameraní bolo potrebné odísť býavať na internát, čo pre mňa bolo neprijateľné, keďže tu mám všetko - psíka, rodinu, bicykel, okolie, športy, proste všetko... Tak som si nakoniec vybrala študijný odbor elektronický obchod a manažment, nie je to síce to pravé pre mňa, no snáď sa mi to podarí dokončiť a dokážem nájsť dobrú a primerane ohodnotenú prácu.


Návrat na hlavnú stránku
Mapa stranky