logo Lesapetade - SVETknih

Lesapetade - Zoznam kníh

Kniha Autor Obsah
Slovenské rozprávky Pavol Dobšinský
Ja, Malkáč Ľudo Dobrovoda Autor čestne vyhlasuje, že táto kniha nevyšla na politickú, ale ani spoločenskú objednávku. Za autorom nestojí žiadna lóža, hoci, niekoľko jeho známych už deložovali. To je pravda. Za autorom nestojí ani žiadna veľká obec. Dokonca ani obec malá. Žiaľ, ani taká malá dedinka ako Bzí, v ktorej autor ani nikdy nebol. A to, prosím, bol už takmer v každej riti. Čím však nechce povedať, že by Bzí bola riť. Iba dáva na obdiv svoju scestovanosť...
Malý princ Antoine de Saint-Exupéry Príbeh sa začína autorovou haváriu na saharskej púšti s lietadlom. Vtedy sa stretá s Malým princom z ďalekej planéty, ktorý mu napriek nebezpečenstvu hroziacemu na púšti, rozpráva o svojej planétke, ruži, ktorú neskutočne miloval,o svojej ceste za priateľstvom, tiež o zvláštnych ľuďoch, ktorých stretáva na iných planétach.
Anna zo Zeleného domu Lucy Maud Montgomeryová Bolo raz jedno malé mestečko Avonlea. Súrodenci Matej a Marilla sa rozhodli, že si adoptujú syna, ale stal sa omyl. Matej prišiel zo stanice domov s dievčatkom menom Anna Shirleyová. Anna nebola pekná a zo začiatku ani milá a prispôsobivá...
Súmrak Stephenie Meyerová Sedemnásťročná Isabella Swan prichádza do večne upršaného mestečka Forks, v štáte Washington. V prvý deň v novej škole ju na biológii učiteľ posadí vedľa tajomného, no nádherného študenta Edwarda Cullena, ktorý skrýva tajomstvo. On a jeho celá rodina sú upíri. Práve tajomnosť je to, čo Bellu na ňom priťahuje. Vzájomná náklonnosť nie je bez prekážok, a tak sa po stretnutí so stopárom Jamesom dostanú do jeho "hry", ktorá sa môže skončiť zle.
Da Vinciho kód Dan Brown Uznávaný profesor náboženskej symbológie Robert Langdon je jedného dňa zaskočený správou, že odborník na kresťanstvo a správca múzea v Louvri Jacques Sauniere (pozri Bérenger Sauniere) bol zavraždený, a ani sa nenazdá, je vtiahnutý do veľkej nebezpečnej hry, kde sa nehrá len o jedno z najväčších tajomstiev ľudstva, ale aj o jeho život. Nie je v tom však sám, spolupracuje so správcovou vnučkou Sophiou Neveuovou.
Chatrč Wiliam Paul Young Začína sa ako detektívka. Missy, najmladšiu dcéru Mackenzieho Allena Philipsa počas rodinného výletu unesú. Nájdu iba jej obľúbené omaľovanky prepichnuté ihlicou s lienkou. Podobné našli na miestach, kde zmizli iné malé dievčatká. O niečo neskôr nájde polícia v opustenej chatrči hlboko v oregonskej divočine jej zakrvavené šatôčky. Niet pochýb – Missy sa stala obeťou sériového vraha.
Jana Eyrová Charlotte Bronteová V príbehu je život Jany, ktorá vyrastá u svojej tety (pani Reedovej) v Gatesheade, pretože jej rodičia zomreli. Ako 10- ročnú ju posielajú do Lowoodskeho ústavu. Po ôsmych rokoch odchádza do Thonfieldu ako vychovávateľka malej francúzskej zverenkyne Adelky. Pán Rochester sa do Jany zaľúby a ona mu city opätuje.
Alchymista Paulo Coelho Alchymista je príbeh chudobného španielského chlapca Santiaga - satier, ktorý so svojím stádom oviec putuje španielskou Andalousiou a dvakrtá po sebe sa mu zdá sen o rozprávkovom pokladu, ktorý je skytý niekde v egyptských pyramíd.
Hlava XXII Joseph Heller 28-ročný vojak americkej armády Yossarian, slúžiaci na ostrove Pianosa v severnom Taliansku sa necíti ako dobrý vojak, a už vôbec nie ako hrdina. Rozhodne sa nechystal položiť svoj život za vlasť, svedčí o tom aj jeho názor: „Len pár krajanov by obetovalo život by to, aby zvíťazili.“ Dej sa začína v nemocnici.
Smrť kozy R. Doboš, J. Bednárik a ďalší
Harry Potter a Dary smrti J. K. Rowlingová Harry Potter čaká na Privátnej ceste, kde ho má odviesť Fénixov rád na bezpečnejšie miesto. Dumbledore ho poveril nebezpečnou úlohou - má nájsť a zničiť všetky Voldemortove horcruxy a zničiť ich. Na ceste na Grimauldovo námestie umrel Divooký Moody. V auguste sa Harry presťahooval ku Weasleyovcom, kde ich na Fleurinej a Billovej svatbe prepadli smrťožrúti. Odvtedy sú Harry, Ron a Hermiona na nebezpečnej ceste.
Traja kamaráti Erich Maria Remarque
Všetko alebo nič: Príbeh pokračuje Eva Urbaníková Hlavnými hrdinami románu sú traja kamaráti Robert Lohkamp, Otto Köster a Gottfried Lenz, ktorí sú vlastníkmi autodielne s benzínovou pumpou. Traja kamaráti sa spoznali cez prvú svetovú vojnu na fronte. Spriatelili sa o odvtedy sú nerozlučnými kamarátmi. Nezarábajú veľa, ale na povojnové nemecko zarábali slušne...
Krstný otec Mario Puzo Corleonovci sídlia na ulici v Long Island, pri New Yorku. Hlavou rodiny je úctyhodný don Vito Corleone. Kniha začína svadbou jeho dcéry Connie a Carla Rizziho.
Syn Jo Nesbo Sonny je navonok poslušný väzeň. Odsúdili ho v osemnátich rokoch za dve brutálne vraždy, ktoré nespáchal. V modernej väznici, z ktorej sa údajne nedá ujsť, slúži ostatným väzňom ako spovedník a dáva im rozhrešenie. Hlavný inšpektor Šimon Kéfas je policajt zo starej školy. Sonnyho otec bol jeho kolega, kým nespáchal samovraždu. V liste na rozlúčku sa priznal k rozsiahlej korupcii. Sonny ho dovtedy vnímal ako dokonalého človeka, pre Šimona bol blízky priateľ. Ten list však obrátil ich svety naruby. Všetko sa zmení, keď jedna z väzenských spovedí odkryje ďalšie otcovo tajomstvo. Sonny utečie z väzenia a honba za pravdou a spravodlivosťou sa začína.
Nebo nie je výmysel Todd Burpo, Lynn Vincentová Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať.
Jednou nohou v hrobe Dominik Dán Každý nový prípad na oddelení vrážd sa začína tým, že nájdu rozstrieľanú alebo dobodanú mŕtvolu. Úlohou detektívov je ku každej mŕtvole vypátrať aspoň jedného možného páchateľa. Zvyčajne je to tak, ale v niektoré dni akoby sa celý svet pomiatol a všetko je naopak.
Čo to bude? Táňa Keleová-Vasilková Túto otázku kladie Jana svojim zákazníčkam deň čo deň. Pracuje v kaderníctve, jej dcéra Zorka v kozmetickom salóne. Žijú vo svete bez mužov, ich dni sú naplnené hrejivosťou, vzájomnou láskou a priateľstvom, snami, ktoré nie vždy vyslovujú nahlas. Po smrti Janinej sestry Márie si Jana k sebe nasťahuje švagra a malú Sáru, svoju milovanú neter. Život mamy a dcéry sa od základu mení... a ani jedna netuší, že to je len začiatok.
Z fitka do kuchyne 2 Lucia Méresová, Švaral a kol.
Hry o život: Skúška ohnom, Drozdajka Suzanne Collinsová Na troskách bývalej Severnej Ameriky vyrástol Panem, ovládaný bohatým Sídlom, ktoré obklopuje dvanásť podrobených obvodov. Nenávidené Sídlo vládne železnou päsťou. Raz do roka povolá z každého obvodu chlapca a dievča do hier o život, aby pobavili televíznych divákov skutočným bojom na život a na smrť.
Hviezda jasná Maxim E. Matkin
Lavína Andrea Rimová Existujú ponaučenia, ktoré sú absolútne pravdivé a predsa sa nimi nikto neriadi. Existujú ľudia, ktorí priťahujú iných ako rozsvietený maják lode na rozbúrenom mori, a predsa sa cítia osamelí a nepochopení.
Prah večnosti Ken Follett Follettov historický obraz 20. storočia dojíma, strháva, dokonca poburuje, a v tom je autorovo majstrovstvo. Ocitáme sa v nemeckej rodine. Rebecca Hoffmannová si vychutnáva radosti života, až kým sa úplnou náhodou nedozvie, že jej muž je vysoký dôstojník Stasi. Keď požiada o rozvod, urazený manžel jej a jej rodine urobí zo života peklo.
Stratené Eva Urbaníková Pútavé, miestami zábavné a romantické čítanie o láskach, ktoré skomplikovala jednoduchá vec. Odlišnosť kultúr. Evita sa stretla so ženami z celej Európy a vznikla kniha skutočných príbehov. O láske, akú predtým nezažili, o nádeji, o sťahovaní, o konvertovaní na islam, o sklamaniach, o novej rodine, o zmiznutých deťoch, o podplatených súdoch, o dňoch samoty aj o absolútnej bezmocnosti voči systému v moslimských krajinách, zvykom a zákonom.