Recenzia: Stranger Things 2

KSSAZU,stranger things, dojcov svet zábavy

Dej má svojské tempo a upravuje si ho podľa potreby, aby udržal krok s príbehom. Nič sa zbytočne nenaťahuje(aj keď by ste o tom mohli napríklad pri takej 7.epizóde zapochybovať), všetko má prirodzený spád a osobitý význam, čo utvára skvelý celok a každá súčiastka doňho perfektne zapadá. Akciou sa šetrí(v podstate až na záver), tak ako tomu bolo aj v prvej sérii a vsádza sa skôr na atmosféru, čo sa tvorcom darí na výbornú. Teda nie je ničím výnimočným, že v priebehu jednej epizódy Vám dvakrát, trikrát nabehnú zimomriavky, a to ani nie zo strachu, no z toho geniálneho spracovania atmosféry v danej scéne.No atmosféra nie je jediným aspektom, z ktorého budete mať zimomriavky, pretože scenáristi sa veľmi dobre hrajú aj s emóciami jednotlivých postáv a o každú jednu postavu sa poctivo starajú. Teda aj postavy s tým najťažším či najneprijateľnejším charakterom majú niečo do seba a ich osud Vás zaujíma. Nevraviac o hereckých výkonoch, ktoré sú jednoducho ukážkové. A potom, čo prvá séria zmyla moje predsudky voči detským predstaviteľom v hlavných rolách, som si mohol druhú sériu naplno vychutnať aj s patričnými očakávaniami. A je ťažké vybrať si nejakých favoritov, pretože každý herec odvádza skvelú prácu, vrátane nových prírastkov.

Okrem tejto správy bol oznámený aj návrat Lindy Hamilton. Jej návrat oznámil samotný tvorca série James Cameron. Linda už tvrdo trénuje na svoju rolu Sarah Connorovej, ktorú si naposledy zahrala pred 26 rokmi.

No atmosféra nie je jediným aspektom, z ktorého budete mať zimomriavky, pretože scenáristi sa veľmi dobre hrajú aj s emóciami jednotlivých postáv a o každú jednu postavu sa poctivo starajú. Teda aj postavy s tým najťažším či najneprijateľnejším charakterom majú niečo do seba a ich osud Vás zaujíma. Nevraviac o hereckých výkonoch, ktoré sú jednoducho ukážkové. A potom, čo prvá séria zmyla moje predsudky voči detským predstaviteľom v hlavných rolách, som si mohol druhú sériu naplno vychutnať aj s patričnými očakávaniami. A je ťažké vybrať si nejakých favoritov, pretože každý herec odvádza skvelú prácu, vrátane nových prírastkov.“Myslím si, že veľa vecí, ktoré boli v Terminátorovi sci-fi, sú teraz skutočne okolo nás. Diskusia o tom, že robot by mal mať svoje vlastné schopnosti rozhodovania sa, už vlastne prebieha. Takže, je tu priestor na film, ktorý skúma tieto témy. Musí to byť však prispôsobené očakávaniu publika.”