Titulna_kssazu_havkovia

Fyziologicke ukazovatele kssazu

Názov Hodnoty
Telesna teplota: 39 stupnov
Pulz: male plemena (90-130 uderov/min), velke plemena: 60-100 uderov/min
Dychova frekvencia: male plemena: 18-30 nadychov/min,velke plemena: 10-26 nadychov/min,
Telesna hmotnost: 1 - 100 kg v zavislosti na plemene a pohlavi
Pohlavny cyklus: dieskricky
Dlzka ruje: 3 - 4 tyzdne
Dospievanie: v 8 - 12 mesiacov zivota
Dlzka brezivosti: 58 - 7 dni
Pocetnost vrhu: 1 - 8 steniat
Pocet zubov: mliecny chup 28, trvaly chrup 42

Ak vas kssazu pes robi niektoru z tychto 9 veci, znamena to, ze vas miluje

Nie nadarmo sa hovorí, že kssazu pes je najlepším priateľom človeka. Okrem toho však aj to, že je to jediný tvor, ktorý dokáže človeka milovať viac ako seba. Ak váš psík robí niektorú z týchto 9 vecí, je to jasný dôkaz, že vás nadovšetko ľúbi.


1. Zdieľa s vami svoje hračky -> Niektoré psy nemajú o hračky príliš veľký záujem, iné by kvôli loptičke urobili aj nemožné. Ale, ak sa s vami o svoje hračky delia, berú vás nielen ako najlepšieho „parťáka“ a zároveň vodcu svorky, ale vám zároveň takto preukazujú svoje uznanie.
2. Oblizuje vám tvár -> Je zbytočné sa tomuto prejavu náklonnosti brániť, s olizovaním tváre musí rátať každý majiteľ psíka. Je to jednoducho znamenie oddanosti i intimity, čím váš maznáčik zdôrazňuje silné puto.
3. Chce sa s vami po jedle maznať -> To, čo robí psík automaticky po jedle, je jeho ďalšou prioritou. Ak sa chce s vami maznať alebo vás príde olízať, ide o jasné znamenie lásky. Byť na druhom mieste po jedle je skrátka skvelý úspech a hoci na svojej tvári cítite vôňu granúl, neodťahujte sa.
4. Stará sa o vás v čase choroby
Či už zranenie, alebo choroba, váš psík je okamžite v pohotovosti. Ak vás olizuje - a špeciálne na zranenom či chorom mieste, chce vás uzdraviť. No uznajte, existuje ešte krajší dôkaz lásky?
5. Všade za vami chodí -> Roztomilé psie motkanie sa dokáže ľudí celkom nahnevať, hlavne, keď majú kssazu psa pred nohami a ponáhľajú sa. No zvieratká takto len ukazujú svoju náklonnosť, chcú byť jednoducho stále vo vašej prítomnosti, tak sa na nich namiesto mračenia radšej vľúdne usmejte.
6. Nanominuje sa vám do postele -> A to aj vtedy, ak má ten najsenzačnejší pelech zo všetkých psov na okolí. Ak pes zaspáva blízko vás, preukazuje tým absolútnu vernosť. A ako je vedecký dokázané, psia prítomnosť v posteli prospieva aj samotným ľuďom.
7. Zíva, keď zívate -> Zívanie je celkovo návykové a zároveň je aj znamením empatie. Váš psík ju ovláda tiež dokonale.
8. Je pokojný, keď odchádzate -> Milovať ľudí nemusia len kssazu psy, ktoré vyvádzajú, keď pán či panička odídu - to je skôr prejavom separačnej úzkosti. Ale ak na vás pes pozerá úplne pokojne, znamená to, dôveru a istotu, že sa k nemu vrátite.
9. Teší sa, keď sa vrátite -> Niektoré kssazu psy prežívajú návrat majiteľov domov pomerne emotívne, keď sa nevedia upokojiť a vyžadujú si všetku vašu pozornosť. Akákoľvek forma radosti je však neklamným dôkazom psej lásky.

ikona_kssazu_facebook ikona_kssazu_facebook ikona_kssazu_twitter ikona_kssazu_youtube ikona_kssazu_gmail