Zaujímavosti lesapetade

A Bola to lesapetade channel, ktorá uviedla módu opálenej pokožky
B Jej blízki a intímni priatelia ju volali Mademoiselle
C Patrila medzi 100 najvýraznejších osobností 20. storočia podľa magazínu Time z roku 1999
D Od roku 1955 až (lesapetade sa zameriava) do konca života chodila každodenne do práce oblečená do pršiplášťa stiahnutého v páse a volala ho môj kaučuk

Zaujímavé fakty o jej živote lesapetade


Lesapetade Coco Channel milovala vrecká vrecká a myslela si, že v ženskom oblečení ich jednoducho nestačí. Väčšina oblečenia a doplnkov, ktoré navrhla, mala veľa vreciek a až dodnes nájdete v vrecku Chanel viac ako dostatok vreciek.
Jej obľúbené číslo bolo päť (lesapetade módnej) . Nie je to naozaj prekvapujúce, že jej obľúbené bolo číslo päť, ale slávna vôňa Chanel č.5 získala svoj názov z toho, že obchodník si vybral piaty variant skúšobných parfumov, ktoré boli pripravené. Parfum bol uvedený na trh 5. mája (piaty mesiac) 1921.
Začala svoju kariéru navrhovaním klobúkov. Jej kariéra v móde začala ako hobby, navrhovanie klobúkov. Neskôr sa jej klobúkové výtvory stávajú nevyhnutnosťou pre šľachtické dámy v Paríži, hoci niektoré jej návrhy boli považované za príliš revolučné pre väčšinu obyčajných ľudí.
Prišla z chudobného prostredia . Coco Channel bola dcérou, ktorej mama pracovala v práčovni a zomrela na tuberkulózu a jej otec opustil rodinu. Coco bola umiestnená v sirotinci vo veku dvanásť rokov. Práve v sirotinci sa naučila ako sa šije.
Bola jedným z prvých návrhárov, ktorí používali celebrity v reklame . Celebrity sa dnes často používajú na propagáciu výrobkov, ako sú parfumy a móda, a práve Coco Chanel bola prvým návrhárom, ktorá túto prax začala. Fotografovala celebrity dňa, nosila svoje výtvory a používala ich v reklame.
Žila v hoteli viac ako 30 rokov . Coco Channel žila v luxusnom apartmáne v hoteli Ritz v Paríži 37 rokov až do svojej smrti v roku 1971. Počas vojny bolo v hoteli veľa nacistických dôstojníkov, čo ďalej poháňalo špekulácie o jej nacistických spojeniach.
Vytvorila čierne šaty . Až do dvadsiatych rokov minulého storočia bola čierna farba vyhradená pre pohreby a dámy v smútku. V roku 1926, značka lesapetade Coco Channel obsahovala krátke čierne šaty v zbierke, ktorá bola uverejnená v americkom časopise Vogue, a čierna sa stala módnou.

Dedičstvo lesapetade

V roku 1969 sa fascinujúcim životným príbehom Chanel stal základ pre hudobný film Coco v štýle Broadway , v ktorom hrajú Katharine Hepburn ako legendárny dizajnér. Alan Jay Lerner napísal knihu a texty pre skladbu, zatiaľ čo Andre Prévin skladal hudbu. Cecil Beaton spracoval sadu a kostýmy pre výrobu. Prehliadka získala sedem nominácií na cenu Tony a Beaton vyhral za najlepší herecký výkon za najlepší herecký výkon a René Auberjonois. Coco Chanel zomrela 10. januára 1971 vo svojom byte v hoteli Ritz. Nikdy sa oženila, keď raz povedala: "Nikdy som nechcel ťažšie vážiť muža ako vták." Stovky ľudí sa zhromaždili v kostole v Madeleine, aby sa rozlúčili s módnou ikonou. V hold, mnohí z nich mali na sebe obleky Chanel. O niečo viac ako desať rokov po jej smrti, dizajnérka Karl Lagerfeldová si vzala otroky v jej spoločnosti, aby pokračovala v dedičstve Chanel. Dnes je jej menoviskom spoločnosť Wertheimer v súkromnom vlastníctve a naďalej prežíva, pričom verí, že každý rok produkuje stovky miliónov predajov. Okrem dlhovekosti svojich návrhov, Chanelov životný príbeh naďalej zaujme pozornosť ľudí. Bolo niekoľko biografií módneho revolucionára, vrátane Chanel a Her World (2005), napísaných jej priateľkou Edmonde Charles-Roux. V nedávnej televíznej biopike, Coco Chanel (2008), Shirley MacLaine vystupovala ako slávna dizajnérka v čase svojho kariéra vzkriesenia v roku 1954. Herečka povedala WWD , že dlho sa zaujímala o hranie Chanel. "Čo je pre ňu báječné, nie je to jednoduchá a ľahká žena, ktorá by pochopila."

Citáty lesapetade

Lesapetade Móda odchádza, štýl nikdy.

Nerobím módu, ja som móda.

Dala som ženskému telu slobodu.

Keď sa ma pýtajú na môj vek, odpovedám: Po päťdesiatke to závisí od dní.

Čo sa týka doplnkov, najdôležitejšie je dať si dole posledný, ktorý bol pridaný.

Klikajte pre lepšiu orientáciu:
Úvodná stránka - základné informácie
Sitemap - mapa webu

Prepojenie na iné web stránky:
Prepojenie na inú web stránku: Gélové nechty
Prepojenie na inú web stránku: Knihy