hametami-Porto hametami-Porto hametami-Porto

FC-Porto
Logo FC Porto
Futbalový tím Porto
Portugalci sú veľkými fanúšikmi futbalu
Porto-Foz-do-Douro
Foz Do Douro
Pláž a výhliadková pergola na pláž pod ňou. V blízkosti je postavený maják.
Porto-Livraria-Lello
Livraria Lello
Kníhkupectvo, ktoré od roku 1906 inšpiruje mnohých dokonca aj J.K.Rowlingovú pri písaní Harryho Pottera.
Porto-Praia-de-Matosinhos
Praia de Matosinhos
Jedna z najobľúbenejších a najnavštevovanejších pláží v Porte. Avšak voda Atlantického oceánu je studená.
Porto-Palacio-da-Bolsa
Palácio da Bolsa
Teda aukčný palác postavený v 19.storočí, dnes slúži iba na reprezentatívne účely a ceremónie, oslavy a svatby kvôli krásne vyzdobeným miestnostiam a hlavne slávnej Islamskej izbe.
Porto-Palacio-de-Cristal
Palácio de Cristal
Kedysi veľmi podobný tomu v Londýne, avšak tento sa nezachoval a v roku 1956 bol zrekonštruovaný na terajšiu podobu. V okolí objektu je veľká záhrada s nádherným výhľadom na rieku Douro.
Porto-Ponte-Luis-I
Ponte Luis I
Najznámejší a najčastejšie fotografovaný most v Porte vytvorený v roku 1886 študentom Gustava Eiffela. V Porte sa nachádza aj Eiffelov most avšak ten sa momentálne nepoužíva. Ponte Luis I sa využíva pre mestskú dopravu metrom Metro do Porto. Z mosta je nádherný pohľad na rieku Douro a Ribeiru pod ním.
Porto-Ribeira
Cais da Ribeira
Alebo skrátene Ribeira je jedným z najznámejších miest v Porte. Nachádza sa tu mnoho reštaurácií ponúkajúce tradičné jedlá, kaviarne a bary. Spoločne s katedrálou patrí do Svetového kultúrneho dedičnstva a UNESCO.
Porto-Estação-São-Bento
Estação dos comboios São Bento
Železničná stanica São Bento síce nie je hlavnou stanicou Porta, avšak vďaka svojmu historickému vzhľadu a tradičným portugalským kachličkám vo vstupe do stanice, je najnavštevovanejšou turistami z celého sveta.
Sé-do-Porto
Sé do Porto
Sé je pomenovanie pre Katedrálu Porta resp. Katedrály Nanebovzatia Panny Márie,dokončenej v 13.storočí a je jednou z najstarších budov v meste.
Universidade-do-Porto-Administration-building
Universidade do Porto
Vinho-do-Porto-Vila-Nova-de-Gaia
Vila Nova de Gaia
Mosteiro-da-Serra-do-Pilar-Porto
Mosteiro da Serra do Pilar
Pôvodne slúžil ako kláštor postavený v 16.storočí,pričom kostol má charakteristický kruhový tvar, ide o repliku kostola Santa Maria Redonda v Ríme. V roku 1832, počas vojny klášotor prestavali na impozantnú pevnosť.Na začiatku 20. storočia bol kláštor bol použitý pre kasární a zostáva pod vedením Serra do Pilar delostreleckého pluku. Z prednej časti terasy kláštora je krásny výhľad na most Ponte Luis I, Ribeiru a rieku Douro.