m-web

Odrody jabloní

Admiral hametami

Admiral hametami je triploidná odroda so silným rastom. Plody sa aj pri klasickom pivničnom spôsobe skladovania dajú uskladňovať veľmi dlho, vydržia až do konca mája! Dužina je pevná, veľmi krehká, šťavnatá, rozplývavá, plnej, harmonickej, sladkokyslej chuti. Odporúča sa vykonávať preventívne postreky vápenatými hnojivami, aby sa predišlo fyziologickej pehovitosti.

Jablká-admiral

Braeburn

Novozélandská odroda, pomerne nová. Jej rozmach sa dá prirovnať k odrode Fuji, rovnako ako jej hlavné výhody. Plody sú kužeľovité, stredne veľké až veľké, červenej farby a veľmi dobrej až výbornej kyslastej chuti. Dozrieva v polovici októbra, skladuje sa do júna. Vyniká tiež veľmi vysokými úrodami.

Jablká-braeburn

Odrody hrušiek

Astra

Stromy rastú stredne bujne, dobre obrastajú plodonosným drevom. Plody sú stredne veľké až veľké (195g), kužeľovitého tvaru, šupka je prekrytá hnedo-červeným líčkom. Chuť je sladká, aromatická, dobrá. Zber plodov je v októbri, skladovanie do februára.Odroda vykazuje vysokú odolnosť voči hubovým chorobám.

Hruška-astra

Bohemica

Patrí k novým odrodám súčasného českého šľachtenia. Vďaka svojim vlastnostiam medzi ktoré zaraďujeme vysokú úrodnosť, atraktívne plody a dobrú chuť, sa právom stala najrozširovanejšou odrodou vo veľkovýrobe. Jej veľkou devízou je tiež veľmi dlhá doba skladovania.

Hruška-bohemica