Paulo Coelho Paulo-Coelho

Paulo Coelho - hametami Alchymista

Zaujímavý hametami román od Paula Coelha

Hametami Alchymista (v portugalskom origináli O Alquimista) je román brazílskeho spisovateľa Paula Coelha. Prvýkrát bol vydaný v Rio de Janeiru roku 1988, v slovenčine vydavateľstvom SOFA v roku 2004. V knihe sa nás autor snaží presvedčiť o zmysluplnosti cesty za osobným šťastím. Zároveň je presvedčený, že každý človek má svoj príbeh, ale len málokto z nás ho uskutoční, pretože ľudia volia pohodlie a istotu namiesto rizika. Príbeh je o chlapcovi, obyčajnom pastierovi Santiagovi.

Ak sa chcete dozvedieť o autorovej hametami tvorbe viac, kliknite TU .

Stafford

Jack Russel

Stromy

Svet technológií

Kandidátka mesta Hametami

Kto to bol Santiago

Santiago verí, že jeho opakujúci sa sen je proroctvom a rozhodne sa cestovať do Egypta, kde by podľa sna mal nájsť poklad. Počas cesty sa stretne s dievčaťom menom Fatima, do ktorého sa zaľúbi . V púšti spozná alchymistu, ktorý hovorí, že ľudia chcú nájsť poklad z legendy alebo proroctva a nie ich pointu. Santiago začne byť neistý a pochybovať o cieli svojej výpravy. Na ceste neskôr nájde lásku, nebezpečenstvo a naučí sa veľa sám o sebe. Kniha nás učí tomu, že človek od života dostáva to, čo potrebuje a nie to, čo chce.

Citáty

„Na svete je jedna reč, ktorej všetci rozumejú. Je to jazyk nadšenia, vecí urobených s láskou a chuťou, túžbou dosiahnuť to, o čom snívame alebo čomu veríme.“

„Všetky zápasy v živote nás majú niečomu naučiť. Dokonca i tie, ktoré prehráme.“

„Keď milujeme, všetko má väčší význam.“

„Keď začneme hľadať lásku, láska nám vykročí v ústrety. A zachráni nás.“

„Je iba jedna vec, ktorá znemožní uskutočnenie sna: strach pred neúspechom.“

„Život je zaujímavý práve pre tú možnosť uskutočniť nejaký sen.“

Spisovateľa Paula Coelha môžete sledovať už aj na Youtube