KSSAZU Herecké obsadenie seriálu

kssazu

Kevin Spacey -- Frank Underwood

"The road to power is paved with hypocrisy and casualties. Never regret."

Kevin Spacey v roli Francis J. "Franka" Underwooda hrá Demokrata z Južnej Karolíny a jej piateho volebného okrsku. V prvej sérií zastáva pozíciu tzv. House Majority Whip. V druhej sérií sa stane Vice Prezidentom Spojených štátov Amerických a od tretej až po poslednú - piatu sériu zastáva pozícu 46. Prezidenta Spojených štátov Amerických.

Frank Underwood je opisovaný ako manipulatívny, sociopatický, machiavellistický typ politika, ktorý je vo všeobecnosti vnímaný aj ako symbol korupcie a zla v politike. V celom seriály manipuluje ľudmi a ničí ich kariéry. Vrátane tých ktorých nazíva priateľmi. Všetko to robí pre jeho vlastné záujmy a politické ciele. Medzi inými zločinmi sa dvakrát osobne dopustil vraždy, nariadil vraždu dvoch bývalých zamestnancov, vážne zranil člena svojej vlády, aby zabránil tomu, že bude proti nemu svedčiť a nepriamo povolil vraždu občana pre jeho politické ciele.

Robin Wright -- Claire Underwood

"Behind every great man is a woman with blood on her hands"

Claire Underwoodová (hraná Robin Wrightovou) je manželka hlavného protagonistu seriálu Franka Underwooda. Je lobystom a riadi neziskovú organizáciu zaoberajúcu sa životným prostredím a enviromentalistikou. Neskôr sa stáva druhou a prvou dámou Spojených štátov, ambasádorom OSN za Spojené štáty, Vice prezidentom Spojených štátov a v piatej sérií 47. Prezidentom Spojených štátov Amerických.

Postava Claire Underwoodovej je inšpirovaná Elizabeth Urquhartovou, postavou, ktorá bola jednou z hlavných postáv britskej adaptácie seriálu House of Cards v 80. rokoch minulého storočia. Na rodiel od Elizabeth, Claire má svoju vlastnú dejovú líniu.

Michael Kelly -- Doug Stamper

"Upward mobility has a ceiling with the Underwoods. I'm the ceiling."

Michael Kelly v roli Douglasa "Douga" Stamper hrá Underwoodovho verného šéfa štábu. Frank v ňom prechováva veľkú dôveru. Po tom ako sa zraní v tretej sérií je v seríaly dočasne nahradený, ako šéf štábu prezidenta Remy Dantonom. Avšak na konci série sa vráti na svoju pôvodnú pozíciu ako šéf štábu Prezidenta Underwooda.

...v seriály hrá množstvo ďalších postáv...