Klasická športová masáž


Masáž pozostáva z rôznych masážnych posebe idúcich hmatov, ktoré majú stimulačno - relaxačný účinok na svalstvo. Táto masáž obsahuje prvky lymfodrenáže a akupresúry. Lymfodrenáž napomáha odplavovaniu toxínov z organizmu a stimuláciou akupresúrnych bodov sa aktivujú samoregeneračné procesy v jednotlivých orgánoch. Súčasťou tejto masáže je aj reponácia chrbtice a pasívne pohyby kĺbov. Touto technikou sa uvoľňujú blokády v oblasti celej chrbtice a zlepšuje sa pohyblivosť veľkých kĺbov na končatinách. Úvodná masáž sa vykonáva na sucho, ďalej sa masíruje prírodným olejom, ktorý možno kombinovať masážnymi emulziami podľa výberu (chladivá, hrejivá, protibolestivá,..)

Masáž je vhodná:

Druhy športovej masáže:

Relaxačná masáž

Uvoľňujúca masáž, masážne ťahy sú jemnejšie, pomalšie a plynulejšie. Výrazne uvoľňuje svalové napätie, čo priaznivo pôsobí aj na psychiku a pohodu klienta. Pri tejto masáži prevládajú prvky lymfodrenáže. Jemnými technikami sa uvoľňujú zo svalov a podkožia metabolity, ktoré potom organizmus ľahšie odplaví z tela von prirodzenou cestou. Uvoľňujúce a detoxikačné účinky tejto masáže navodia príjemný pocit pohody a regeneráciu síl. Pri masáži sa používajú prírodné oleje a bio aromaesencie podľa vlastného výberu.


Masáž je vhodná:


Druhy relaxačnej masáže:

Vákuová masáž

Vákuová alebo banková masáž je masáž bankami, ktoré sa prikladajú na kožu po odsatí vzduchu z banky plameňom. V banke sa vytvorí podtlak a následne sa priloží na pokožku. Koža sa podtlakom vtiahne do banky, čo spôsobí potrhanie jemných kapilár a následné presunutie krvi do podkožia. V tomto mieste organizmus potom zmobilizuje všetky obranné mechanizmy a nastáva výrazná regenerácia a detoxikácia v mieste, kde bola banka priložená.
Táto technika je vhodná na výraznejšie odstraňovanie zatvrdliniek (myogelóz), uvoľňovanie blokád pozdĺž chrbtice, zmierňovanie bolesti, uvoľňovanie spazmov v oblasti veľkých kĺbov. Banky môžeme prikladať aj na orgánové zóny, čím rerflexne pôsobíme aj na vzdialenejšie orgány.

Vákuová masáž je vhodná:Druhy vákuovej masáže:

Reflexná masáž chodidiel

Na našich chodidlách je presná mapa celého organizmu, ktorú môžeme využiť nielen na spoľahlivú diagnostiku, ale aj na odstránenie zdravotných problémov pohybového aparátu a orgánov. Používali ju staré civilizácie dávno pre našim letopočtom. Reflexná masáž chodidla zameraná na pohybový aparát odhalí citlivé miesta a pravidelným masírovaním uvolní svalové spazmy, blokády a bolesť v oblasti chrbtice, hlavy, hrudnika a veľkých kĺbov. Stimuláciou reflexných orgánových zón pôsobíme na vzdialené orgány, v ktorých aktivujeme samoregeneračný proces. Reflexná terapia je vhodná aj ako prevencia rôznych ochorení. Masáž sa vykonáva nasucho, masírujú sa obe chodidlá. Klient sedi v pohodlnom kresle, príjemnú atmosféru dotvára relaxačná hudba a vonné oleje. Náš tip - túto masáž je vhodné skombinovať s klasickou masážou chrbta (30 min.+ 30 min.).

UPOZORNENIE: REFLEXNÁ TERAPIA NENEHRÁDZA DIAGNOSTIKU A LIEČBU U LEKÁRA!