nasedovolenky

Máme pre Vás najlepšie zimné dovolenky v zahraničí

Láka Vás dovolenka, ale v zime? Chceli by ste ísť tento rok na hory? Pre cestovnú kanceláriu nasedovolenky.sk to nie je žiadny problém.


Švajčiarsko, ktoré je kolískou zjazdového lyžovania, ponúka jedinečné podmienky pre zimnú dovolenku a priaznivcov športu. Švajčiarsko sa môže pochváliť neopísateľnou krásou Álp. Top lyžiarske strediská ako Davos alebo Zermatt sa tu striedajú s idylickými zimnými strediskami vhodnými najmä pre rodiny s deťmi. Vďaka 4 Vallées alebo Les Portes du Soleil tu nájdete aj spojenie lyžiarskych oblastí prvotriednej kvality, ktoré ponúkajú zimné radovánky bez hraníc! Tradičné švajčiarske horské chatky sú známe svojou útulnou atmosférou a samozrejme chutným syrovým fondue. svajciarsko Väčšina Švajčiarska je pokrytá Alpami, preto niet divu, že práve Švajčiarsko ponúka niekoľko top lyžiarskych destinácii. Krajina je svetovo známa vďaka svojim vysokým vrcholkom. Väčšina lyžiarskych stredísk sa nachádza na juho-východe Švajčiarska. Bersnký Oberland je domovinou mnohých známych lyžiarskych stredísk ako Grindelwald alebo Matterhorn s nadmorskou výškou 4 478 m. Kde sú vysoké hory, tak sa väčšinou nachádzajú taktiež perfektné lyžiarske strediská Les Portes du Soleil, Saas-Fee a Les 4 Valés ve Wallis.svajciarsko Svetoznáme a exkluzívne lyžiarske strediská Davos, St. Moritz a Samnaun sa nachádzajú v Graubünden, najväčšom kantóne Švajčiarska, ktorý hraničí s Rakúskom a Talianskom. Lyžovanie v tejto krajine je dokonca možné aj cez štátne hranice. Les Portes du Soleil spolu s dvanástimi švajčiarskymi a francúzskymi strediskami spája dvanásť švajčiarskych a francúzskych stredísk v jedinečný, obrovský lyžiarsky región. Na juhu Ženevského jazera položené stredisko Les Portes du Soleil je plné nekonečnej zábavy pre všetkých milovníkov zimných športov, kde na Vás čaká cca 580 km perfektne upravených zjazdoviek.
Viac o zimnej dovolenke v Švajčiarsku sa dozviete tu


Taliansko má skutočne čo ponúknuť - dokonale strmé svahy ako aj známe trate svetového pohára v Dolomitoch, či skutočne štedré svahy na prašan, ako napríklad Livigno. Alpskú príjemnú atmosféru a tradičné horské chatky nájdete najmä v lyžiarskych strediskách Južného Tirolska. A k tomu si tu všetci nadšenci zimných športov užijú extra dávku slnečných lúčov zdarma! V Taliansku si vychutnáte jedinečné spojenie kulinárskych špecialít a prvotriedneho športového vyžitia! taliansko Vítajte v “Bella Italia”! V mnohostrannom Taliansku nie je "Dolce Vita" iba mottom, ale skutočným životným štýlom. Užívať si život so všetkými jeho aspektami a byť šťastný - Taliani milujú svoju krajinu so všetkými ich pôžitkami a možnosťami. Časťou tohto životného postoja je samozrejme taktiež láska k lyžovaniu a snowboardingu. Víno, gelato, cappuchino, pizza - talianska kuchyňa je jedna z najznámejších na svete, pričom lyžovanie je prinajmenšom taktiež tak obľúbené. Preto by ste pri ceste do Talianska v zime nemali nikdy zabudnúť navštíviť jedno z mnohých nádherných lyžiarských stredísk. A keď tam už budete, nezabudnite ochutnať vynikajúce jedlo a dobré víno. Taliansko ponúka ako milovníkom adrenalínu, tak aj rekreačným lyžiarom dlhé a široké zjazdovky, ktoré sú výborné predovšetkým pre carving. talianskoNezabudnite na opaľovací krém, pretože v Taliansku sa môžete aj v zime tešiť na mnoho slnečných hodín, čo môže byť aj dôvodom tak veľkej chuti do života talianov. Jednoducho v Taliansku si užijete dni na zjazdovkách s nádherným výhľadom, výbornými snehovými podmienkami a teplými slnečnými lúčmi.
Viac o zimnej dovolenke v Taliansku sa dozviete tu


Rakúsko - perfektne upravené zjazdovky, zasnežené svahy a pôžitok z lyžovania na ľadovcoch, tak to je Rakúsko – raj zimných športov, kde si určite každý príde na svoje! Je jedno, či na jednej alebo dvoch doskách, začiatočníci alebo profíci – lyžovačka plná splnených prianí je tu zaručená. Okrem toho je krajina známa aj ako kolíska nefalšovanej après ski zábavy, ktorá láka všetkých milovníkov nespútanej párty. rakusko Srdce Rakúska, Tirolsko, leží medzi Arlbergom a Kitzbühelskými Alpami. Tirolsko je taktiež srdcom Álp a to predovšetkým pokiaľ ide o lyžovanie a snowboard! Práve tu sa nachádzajú všetky známe strediska, ako Kitzbühel Ischgl, Sölden alebo St. Anton. Ďalším veľmi pekným regiónom pre zimné športy je Salzburger Land, kde sa stretnete s dobrými snehovými podmienkami, ako už pred sezónou, tak aj po nej. To je spôsobené mimo iného až 3 000m vysokým Kitzsteinhornom, ktorý sa nachádza v rekreačnom regióne Zell am See/Kaprun. Kitzsteinhorn má vlastný ľadovec, vďaka čomu tu môžete počítať s vysokou zárukou snehu.
Viac o zimnej dovolenke v Rakúsku sa dozviete tu

Francúzsko - krajina lyžiarov s mnohými superlatívmi! Mont Blanc je najvyššou horou Álp, Vanoise Express je najväčšia a najrýchlejšia dvojposchodová lanovka sveta a Les 3 Vallées je považované za najväčšie vzájomne prepojené lyžiarske stredisko sveta. francuzsko Pokiaľ si chcete zajazdiť na ľadovci v Les 2 Alpes, na olympijských zjazdoch v Chamrousse, naprieč prepojenými lyžiarskymi strediskami regiónu Les Sybelles alebo v malom, ale určite nie menej peknom, lyžiarskom stredisku vo Valfréjus, vo Francúzsku nájdete všetko, po čom Vaše srdce piští. Aj keď francúzsko ponúka nekonečný výber delikates, stále to ešte nie je dôvod,francuzsko prečo túto krajinu navštíviť práve v zime, mimoriadne podmienky pre lyžovanie a snowboard však už áno! Francúzske lyžiarske regióny patria k tým najväčším a najvyšším na svete. Francúzske Alpy sú nie len nádherné a s istotou snehu, ale ponúkajú taktiež perfektne upravené zjazdovky a parádnu možnosť hlbokého snehu vo vyšších polohách. Len si to predstavte: čaká na Vás perfektný zjazd, sneh sa len ligoce a pred Vami sa majestátne týči masív Mont Blanc. Čo si človek môže viac priať?
Viac o zimnej dovolenke vo Francúzsku sa dozviete tu


Nemecko Často je Nemecko podceňované, ako krajina vhodná pre zimné športy. Pričom je výber naozaj veľký. Najmä na juhu Nemecka nemeckoponúkajú Alpy širokú paletu lyžiarskych oblastí, ktoré potešia priaznivcov alpských športov. Rodinné, menšie lyžiarske strediská sa nachádzajú napríklad v Harz, Čiernom lese (Schwarzwald), Durínskom lese (Thüringer Wald), alebo v Sauerlande.
Viac o zimnej dovolenke v Nemecku sa dozviete tu
Švédsko Švédsko, známe ako domov Pipi Dlhej Pančuchy a miesto s najväčším počtom sobov v Európe, je taktiež skutočným rajom pre zimných športovcov. svedsko Niekoľko dôb ľadových urobilo svoje a sformovalo krajinu tak, ako ju dnes nájdeme. Vďaka veľkým škandinávskym ľadovcom z poslednej doby ľadovej môžeme vo Švédsku obdivovať jedinečné jazerá, rieky a vodopády. Pre klasické zimné športy ako je bežecké a zjazdové lyžovanie ponúka Švédsko ideálne podmienky. No nenadarmo bolo švédske Åre v roku 2007 dejiskom Majstrovstiev sveta.
Viac o zimnej dovolenke vo Švédsku sa dozviete tu