Afrika
Afrika je rozlohou tretí najväčší a počtom obyvateľov druhý najľudnatejší svetadiel. Má asi 30,3 miliónoch km², vrátane priľahlých ostrovov, pokrýva 6% celkovej plochy planéty a 20,4% z jej celkovej rozlohy súše. 1,1 miliárd obyvateľov (v roku 2013) žijúcich v Afrike predstavuje viac ako 15% svetového obyvateľstva. V Afrike sa nachádza 54 suverénnych štátov, 9 závislých území a dva "de facto" nezávislé štáty, ktoré však nie sú uznané svetovým spoločenstvom.[3] Obyvateľstvo Afriky je najmladšie zo všetkých kontinentov; 50 percent Afričanov je mladších ako 20 rokov.
Kilimandžáro je ľadom pokrytý horský masív, tvorený troma stratovulkánmi - Kibo (5 895 m), Mawenzi (5 149 m) a Shira (3 962 m), nachádzajúci sa na území Tanzánie a čiastočne Kene. Masajský názov hory je Oldoinyo Oibor - biela hora, svahilský Kilima Njaro - svietiaca hora. Uhuru, nachádzajúci sa na kráteri Kibo je najvyšší vrch Afriky.
Aj keď je sopka považovaná za neaktívnu (dokonca neexistuje žiaden historický záznam o jej aktivite, okrem miestnych legiend), z krátera Kibo unikajú sopečné plyny a vedci zistili, že v roku 2003 sa magma nachádzala len 400 m pod kráterom. Preto existujú obavy, že môže nastať kolaps, podobný výbuchu Saint Helens v roku 1980.